MUZEJ BRODSKOG POSAVLJA – “Stružani – život naselja kroz stoljeća”

SURADNJA S MUZEJOM BRODSKOG POSAVLJA
“Stružani – život naselja kroz stoljeća”

Članovi Kuba Regoč su u utorak 17.04.2012. posjetili izložbu Muzeja brodskog Posavlja pod nazivom „Stružani – život naselja kroz stoljeća“.

Autorica izložbe gđa. Lidija Miklik – Lozuk je naše članove provela kroz izožbu na  kojoj su prezentirani rezultati dobiveni terenskim istraživanjem, obradom građe i provedenim analizama koje su donijele nove i vrijedne podatke, te obogatili naše dosadašnje spoznaje o prošlosti brodskog Posavlja.

Članovi su naučili ponešto o pronađenom naselju iz srednjeg vijeka,a posebno zanimljivo je bilo čuti ponešto o načinima provođenja arheoloških iskopavanja i tehnikama restauriranja pronađenih predmeta.

Stručni suradnici i povjesničari Muzeja gđa. Danijela Ljubičić – Mitrović i gosp. Željko Čavčić i ovaj puta su za naše članove pripremili edukativnu i zanimljivu radionicu pod nazivom „Poljana od zlatnog pijeska“ na kojoj su osobe s mentalnom retardacijom upoznale tehnike slikanja i crtanja u pijesku.

Kroz dugogodišnju suradnju s Muzejom brodskog Posavlja naši članovi su se već dobro upoznali s  mnogim tehnikama koje su učili kroz organizirane radionice ( makrame tehnika, fuzija stakla, izrada maketa, modeliranje glinom i dr.) i s nestrpljenjem očekuju novu postavljenu izložbu i edukativnu radionicu.

Postani član!

Ispunite podatke a mi ćemo u najkraćem mogućem roku odgovoriti.

Kontakt informacije
Vaša poruka.