NAJAVA HUMANITARNE AKCIJE UDRUGE “LATICA” IZ KOPRIVNICE

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Regoč Slavonski Brod udruga je koja već 30 godina djeluje na području našeg grada i županije, a s ciljem zagovaranja javnih politika, zaštite prava osoba s intelektualnim teškoćama i podizanja kvalitete života njihovih obitelji te razvoja održive mreže dostupnih socijalnih usluga i programa u Hrvatskoj, članica je Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama te kontinuirano surađuje sa svim udrugama i savezima udruga.

Slijedom toga, želja nam je ovim putem upoznati Vas s akcijom naše prijateljske udruge članice Hrvatskog saveza – Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama “L a t i c e” iz Koprivnice i zamoliti Vas ako ste u mogućnosti da istu podržite. Latice su od Grada Koprivnice dobile prostor dugoročno na korištenje, ali su im sada potrebna sredstva za uređenje i adaptaciju prostora. S tim ciljem organizirana je humanitarna akcija koja  započinje 14. srpnja 2018. godine vožnjom biciklom oko Hrvatske njihovog prijatelja Udruge Tomislava Gregurića koji je odlučio posvetiti svoju vožnju dugačku oko 2300 km Laticama.

Ovo putovanje biti će posvečeno svim osobama s intelektualnim teškoćama, a Tomislav će na svojoj ruti proći kroz mjesta gdje se nalaze prijateljske udruge Latica, pa tako i kroz naš kraj, a sve pod stručnom podrškom i koordinacijom Zamah regionalne zaklada za lokalni razvoj. Tomislavov dolazak predviđen je 15. srpnja (nedjelja) u 11 sati.

Predstavnici naše Udruge, korisnici i članovi njihovih obitelji dočekati će Tomislava na imanju Udruge u Bukovlju, a Vas želimo ovim putem pozvati da podržite ovu humanitarnu akciju, te da sinergijom i zajedništvom pokažemo javnosti da su osobe s intelektualnim teškoćama tu i da nisu drugačije, dapače da trebaju biti ravnopravne u našem društvu bez obzira s kakvim se teškoćama nose. U organizaciju ove zahtjevne humanitarna vožnje biciklom oko Hrvatske uloženo je mnogo truda  i pribave sponzora. Najveći teret je na Tomislavu čije su pripreme izrazito zahtjevne, te bi mu na ovaj način rekli jedno veliko hvala.

Na slijedećim linkovima možete pročitati više o akciji:

https://photos.google.com/share/AF1QipPC8dwtDIUnqDTvCPrEXB-7UPz-34M35snC6zitoxBIwMtpS3rtby5QY0uHnBAdnQ?key=Szhael9DeThyejdZTmtyNmJ3MWtXQ0E3QzdCczFR

 

“Latice” predstavile humanitarnu akciju „Mali korak za veliki start“

https://epodravina.hr/mladi-tomislav-greguric-krece-na-put-dug-2300-kilometara-jedva-cekam-da-krenem-ovo-je-za-peru-i-sve-clanove-udruge/

Postani član!

Ispunite podatke a mi ćemo u najkraćem mogućem roku odgovoriti.

Kontakt informacije
Vaša poruka.